Kraków, Gdańsk, Tarnów, Lusławice... kwiecień, 2016

2016-05-01

sroka.pl | Aktualności » Kraków, Gdańsk, Tarnów, Lusławice... kwiecień, 2016

Osiemnastego kwietnia w "Klubie Dziennikarzy Pod Gruszką"Jacek Sroka wspominał  malarkę Marię Więckowską.

Dwudziestego trzeciego kwietnia odbyło się, pod przewodnictwem Jacka Sroki, posiedzenie jury konkursu na notatnik studencki, organizowanego przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. 

Dwudziestego szóstego kwietnia w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku, podczas spotkania zorganizowanego przez firmę Oknoplast, Jacek Sroka wygłosił  prelekcję na temat światła w malarstwie. Wydarzeniu towarzyszyła jednodniowa wystawa obrazów artysty.

Dwudziestego ósmego kwietnia w trakcie Festiwalu Tarnowskiej Nagrody Filmowej w miejscowej Galerii  BWA odbył się seans filmów o twórczości Jacka Sroki a  także spotkanie z artystą.  Pokazano "Seksualność ulicy Kwiatów Polskich" i z cyklu "Jacka Sroki historie obrazów": Portret rodzinny z aparaturą pomiarową, Więzienie w Pińczowie, Tatuaż z Che, Czarny deszcz, Obrazek więzienny, Straż nocną ( premierowo ). Reżyserem dokumentów jest Jarek Migoń.

Obrazy Jacka Sroki, animowane przez Jarka Migonia, stanowiły część spektaklu "Sroka in Motion",  koncertu  zespołu Motion Trio w Centrum Muzyki Europejskiej Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Wydarzenie miało miejsce dwudziestego dziewiątego kwietnia 2016 roku.

Autor:Sroka
 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com