KONTAKT
Ulubione
FB

Don Kichot w kuchni; Magdalena Czubińska

Sroka jest malarzem i grafikiem krakowskim. Należy do pokolenie zwanego „nowi dzicy”, które to określenie mówi o ich upodobaniu do prymatu ekspresji. Jest artystą reagującym i zaangażowanym w rzeczywistość. Jako obserwator lubuje się w anegdocie, pastiszu i grotesce, zamierzonej wulgarności, patosie i perwersji. Obrazy i grafiki są często bezpośrednim, zjadliwym komentarzem do politycznych okoliczności. 

Często pojawia się sadomasochistyczny wątek erotyczny wzmocniony nie tylko ekspresyjną i deformującą formą, ale także skontrastowanym, agresywnym kolorem.

Ryciny podejmują tematy wykorzystane w obrazach olejnych. Jest to często krytyka społeczna, wskazującą na panującą degenerację estetyczną i prymitywizm intelektualny rozprzestrzeniające się w obecnym świecie.

 

Pośrodku kompozycji znajduje się wielki, rozpłaszczony koń z rozłożonymi na boki nogami. Na koniu siedzi ordynarny, prymitywny typ z odbiornikiem tranzystorowym. Wokół rozmieszczone zostały jego priorytety życiowe: otwarta lodówka i kuchenka .

Magdalena Czubińska

Copyrights: Jacek Sroka 1999-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone | realizacja: grafiQa.pl
Script logo